z dnia 2021-02-23
1 CHF = 4.1258 PLN2 W59d zf7b y40 s32e t kc4 i1 c5b h e O n l7 i5f2 n9 e: 18 (5 4 M5c7 o1c b16 id04 ld e, 13 D e s k3a1 tc o7a p)
956 G5 o2 ś6b9 c i: 15
00 U330 ż6da yf45 t86 o156 we6 n13f i kb6 ó w: 3
k5.6/10 (11 głosów)
wykorzystuje się przede wszystkim w domach jedno- i wielorodzinnych oraz w mieszkaniach, sklepach itd.
Posadzki anhydrytowe na ogrzewanie podłogowe przydają się pod takie okleiny jak: płytki, panele, podłogi drewniane, wykładziny, kamień naturalny, żywicę itp.
Posadzka anhydrytowa powstaje z najwyższej próby anhydrytu oraz kruszyw, które są porcjowane elektronicznie na węźle betoniarskim lub w transmixie (na miejscu budowy).
Stosując wylewki anhydrytowe wolno poważnie przyciąć czas adaptacji całkowitej inwestycji, budynek jednorodzinny o powierzchni. 200m2 osiąga grono 3 osób w 2-3h od chwili wjazdu. Codziennie jesteśmy wstanie wykonać składem 3 osobowym ponad 1000m2 posadzki anhydrytowej.
Już po 48 godzinach, zależnie od warunków na wylewkę anhydrytową można wchodzić i kontynuować drobne prace budowlane.
Wylewka anhydrytowa jest wdrożona z najwyższej jakości komponentów. Przygotowanie mieszanin jest w pełni zautomatyzowane i sterowane komputerowo. Spedycja odbywa się za pomocą składu złożonego z ciągnika siodłowego i transmixa lub za pomocą gruszek.
Przygotowanie podłoża powinno być zrealizowane z staranną starannością, nawiązawszy od określenia poziomów i wypoziomowania styropianów lub innego podkładu, poprzez przygotowywanie hermetycznej 'wanny' do wylania posadzki. Rekomendowane jest gruntowne odkurzenie podłoża przed wbudowaniem wylewki z takich pozostałości jak resztki styropianu, pył oraz takich które zdołają wypłynąć na nawierzchnię jastrychu. Wszystkie elementy metaliczne mające połączenie z podłogą powinny być ubezpieczone antykorozyjnie.
Posadzkę anhydrytową układa się na przyrządzonym podłożu równomiernie pod wpierw wypoziomowanymi znacznikami. Po wylaniu masy następuje jej odpowietrzanie za pomocą wałka odpowietrzającego tzw. tepownicy. Spore przestrzenie dylatujemy powyżej 300 m2 – dla ogrzewania podłogowego i nawet do 900 m2 bez grzania. Szczeliny dylatacyjne powinniśmy wypełnić tylko w przejściach między pomieszczeniami oraz miejscach, które warunkuje kontur danego pomieszczenia. W przypadku posadzki anhydrytowej na ogrzewanie podłogowe trzeba zdylatować miejsca ogrzewane od nieogrzewanych. Dylatacje brzegowe, najlepiej z kołnierzem foliowym powinny posiadać grubość nie mniejszą niż 8mm.
Posadzkę anhydrytową na ogrzewaniu podłogowym trzeba wygrzać przed położeniem wykładzin. Okres wysychania zależy fundamentalnie od grubości jastrychu oraz warunków klimatycznych na miejscu budowy, tj. temperatury, stosunkowej wilgoci powietrza oraz cyrkulacji powietrza. Wietrzenie po ok 48 h od ułożenia jastrychu jest potrzebne dla perfekcyjnego wysuszenia, do tego terminu podłogę trzeba chronić przed przewiewami i zbytnim nasłonecznieniem.
Zostaw komentarz